Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

23-06-2026

Popisz się talentem!

W tym roku szkolnym odbyła się jubileuszowa 10. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Popisz się talentem”, którego organizatorem jest Nowa Era. Uczestnicy mieli napisać autorski tekst o przyjaźni. ,,Opowiadania, które nadesłali uczniowie były pomysłowe, wzruszające, dające do myślenia, a przede wszystkim MĄDRE. Dzieci pokazały, że rozumieją czym jest prawdziwa przyjaźń, że bardzo za nią tęsknią i nie dadzą się nabrać na żadne sztuczne zamienniki”. W konkursie uczestniczyło  aż 1803 dzieci.

25-06-2026

Na ratunek różnorodności biologicznej

16 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klas 5 b oraz 8 a zostali zaangażowani w działania służące ochronie różnorodności biologicznej. Dzięki uprzejmości Zakładu Dr. Schumacher Sp.z.o.o. i Fundacji Dotlenieni.org uczniowie posadzili drzewa, krzewy i kwitnące byliny, tworząc miejsce życia - „stołówkę”- dla różnych gatunków owadów zapylających. Piątoklasiści wzięli też udział w warsztatach budowy budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów.

24-06-2026

Sukces z MegaMocami! Program MegaMisja w roku szkolnym 2025/2026

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym MegaMisja. Był to czas wypełniony świetną zabawą, która w nienachalny sposób przemycała naukę kluczowych kompetencji cyfrowych i społecznych. Zajęcia MegaMisji dalekie były od nudnego siedzenia w ławkach. To przede wszystkim: dużo pracy w grupie – dzieci uczyły się, że razem można osiągnąć więcej; przestrzeń na kreatywność – uczniowie tworzyli, rysowali, odgrywali scenki i wymyślali nieszablonowe rozwiązania – program stawiał dzieci w roli odkrywców, a nie tylko biernych słuchaczy.

22-06-2026

Święto nauki, sportu i pasji – za nami Gala Laureatów i Mistrzów Jedynki!

W dniu 22 czerwca br. w sali widowiskowej MDK w Lubaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów lubańskiej Jedynki. Był to wyjątkowy dzień, w którym cała społeczność szkolna mogła wspólnie świętować wybitne osiągnięcia naszych uczniów, ich ciężką pracę, determinację oraz rozwijane z pasją talenty. Uroczystość zgromadziła nagrodzonych uczniów, dumnych rodziców, przyjaciół szkoły, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości.

22-06-2026

W Oazie Kucyków

We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Ubocza - „Oazy Kucyków”.  Wszystko zaczęło się na peronie. Dla wielu pierwszaków już sam przejazd pociągiem był ogromną atrakcją.  Po dotarciu do malowniczej „Oazy Kucyków”, uczestników powitała pani Emilia – przewodniczka po tym wyjątkowym świecie. W sposób niezwykle pasjonujący i dostosowany do młodego wieku odbiorców, odkryła przed dziećmi tajniki funkcjonowania stadniny. Pierwszoklasiści zobaczyli profesjonalne zaplecze jeździeckie, dowiedzieli się, do czego służą skórzane siodła i jak prawidłowo trzymać wodze, poznali codzienne obowiązki opiekunów zwierząt.

22-06-2026

Sukces , pasja i duma – XXVI Gala Laureatów PCE oraz Mistrzów sportu.

W dniu 16 czerwca br. w auli ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu odbyła się XXVI Gala Laureatów konkursów organizowanych lub współorganizowanych przez PCE Lubań oraz Mistrzów sportu. Wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania całorocznej pracy, uhonorowania najzdolniejszych uczniów w powiecie oraz docenienia ich niezwykłego zaangażowania. Podczas uroczystości nagrodzono wszystkich wyróżnionych w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz w zawodach sportowych. Laureatom naszej szkoły towarzyszyli nauczyciele – opiekunowie, rodzice  oraz dyrekcja szkoły.

19-06-2026

Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszej szkole

W dniach 15–19 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbył się Tydzień dla Bezpieczeństwa – cykl działań przygotowanych przez zespół pedagogiczny. Celem było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku, w szczególności nad wodą, w górach, podczas poruszania się po drogach, w kontaktach z nieznajomymi oraz korzystania z Internetu.

18-06-2026

Transgraniczne warsztaty

Powiedzenia „jeść coś oczami” lub „pożerać wzrokiem” są wszystkim znane. Do oceny pożywienia możemy uruchomić wszystkie zmysły. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5 b, którzy wraz z opiekunkami p. Izabelą Biezą-Waśniewską i p. Benitą Jakiel wzięli udział w warsztatach zdrowego odżywiania pt. „Jemy wszystkimi zmysłami” zorganizowanych przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

18-06-2026

Młodzi Mistrzowie!

W dniu 02.06.2026 r. na obiektach sportowych Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Pisarzowicach, odbył się Finał Powiatowy w Trójboju Lekkoatletycznym klas pierwszych i drugich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...