16 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klas 5 b oraz 8 a zostali zaangażowani w działania służące ochronie różnorodności biologicznej. Dzięki uprzejmości Zakładu Dr. Schumacher Sp.z.o.o. i Fundacji Dotlenieni.org uczniowie posadzili drzewa, krzewy i kwitnące byliny, tworząc miejsce życia - „stołówkę”- dla różnych gatunków owadów zapylających. Piątoklasiści wzięli też udział w warsztatach budowy budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów.
Szkoła otrzyma stoły i ławy-miejsca, gdzie podczas przerw uczniowie będą mogli odpocząć i podziwiać kwitnące rośliny. Cała społeczność szkolna dziękuje Zakładowi Dr. Schumacher i Fundacji Dotlenieni . org za wytypowanie naszej szkoły do tego projektu.
I.B.-W.