Uczniowie klas 7–8 wzięli udział w niezwykłej, sześciodniowej wycieczce na słynne Lazurowe Wybrzeże. Podczas podróży mieli okazję poznać najpiękniejsze miejsca południowej Francji, podziwiać malownicze krajobrazy oraz odkrywać kulturę i historię regionu. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Nicei, jednego z najbardziej znanych kurortów nad Morzem Śródziemnym.
Uczniowie spacerowali słynną Promenadą Anglików, odwiedzili Stare Miasto oraz wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się piękny widok na zatokę. Kolejnym punktem programu była wizyta w Saint-Tropez oraz rejs po zatoce. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił Wielki Kanion Verdon i jezioro Sainte-Croix, zachwycające turkusową wodą i niezwykłymi widokami. Młodzież odwiedziła także Port Grimaud, nazywany „Wenecją Prowansji”, oraz Cannes – miasto słynnego festiwalu filmowego. Nie zabrakło też wizyty w Monako, gdzie uczniowie zobaczyli Pałac Książęcy, katedrę oraz luksusowy port pełen jachtów.
Wycieczka była okazją do poznania nowych miejsc, integracji, wspólnej zabawy i zdobywania niezapomnianych wspomnień. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę o Francji.
I.N.-M.