13-06-2026
W sobotę lubański rynek zamienił się w tętniący życiem ekologiczny bazar. Przestrzeń obok Galerii Łużyckiej gościła kolejną edycję Pchlego Targu, która tym razem odbyła się pod hasłem „Powitanie Lata #BOHO”. Wydarzenie przyciągnęło poszukiwaczy unikalnych przedmiotów, promując ideę dawania rzeczom drugiego życia.
Na stoiskach, których organizacja była całkowicie bezpłatna, dominowała odzież vintage, autorska biżuteria, starocie oraz unikalne rękodzieło. Nie zabrakło także akcentów kulinarnych w postaci regionalnych przysmaków.
Strefa relaksu i konkursy
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również akcenty tematyczne – odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację w klimacie boho oraz wybrać swojego faworyta w plebiscycie na najlepsze stoisko.
Drugi obieg w praktyce
Lubańskie pchle targi organizowane przez Łuzyckie Centrum Rozwoju na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych imprez. Wydarzenie nie tylko aktywizuje lokalną społeczność, ale przede wszystkim edukuje w zakresie ekologii i ruchu zero waste.
(ŁCR)